Godziny otwarcia: 8:00-18:00

ul. Kolejowa 15,
08-300 Sokołów Podlaski

tel. +25 781 66 13

fax +25 781 37 12

biuro@anikatrans.pl Nasz facebook
dane kontaktowe ▼

Historia firmy

Początki naszej firmy sięgają 1995 roku, kiedy to Krzysztof Strzała, obecny właściciel Aniki Trans, razem ze swoim bratem, założyli firmę przewozową. Wspólnymi siłami udało im się kupić trzyosiowy ciągnik Jelcz i chłodnię. Rozpoczęli od przewozów mięsa z Polski do Rosji, głównie do Sankt Petersburga i Moskwy.

Zaledwie rok później Krzysztof Strzała założył własną firmę transportową. W 1998 roku powstaliśmy my — Anika Trans, chociaż jeszcze w formie spółki cywilnej. Rozwijaliśmy się niezwykle dynamicznie — na początku mieliśmy pięć aut, w 2000 roku — siedem, 2004 — dwadzieścia, w 2008 — dwadzieścia osiem.

Przez ten cały czas zajmowaliśmy się przede wszystkim transportem chłodniczym. Organizowaliśmy przewóz towarów mrożonych na terenie UE — Rosja. W szczytowym okresie wykonywaliśmy ponad 600 takich transportów rocznie.

W 2009 r. Federacja Rosyjska rozpoczęła agresywną politykę zagraniczną w stosunku do polskich przewoźników, limitując ilość dostępnych zezwoleń. Od tego momentu zdecydowaliśmy się na dywersyfikację geograficzną działalności, ograniczenie wzrostu firmy i maksymalizowanie efektywności wykorzystania taboru.

poznaj naszą kadrę

Krzysztof Strzała

dyrektor

k.strzala@anikatrans.pl
+48 502 773 232

Damian Strzała

spedytor, spec. UE

d.strzala@anikatrans.pl
+48 514 032 023

Radosław Strzała

spedytor, spec. wschód

r.strzala@anikatrans.pl
+48 505 030 630

Grzegorz Kopówka

spedytor

g.kopowka@anikatrans.pl
+48 507 017 372

Mateusz Dębski

spedytor

m.debski@anikatrans.pl
+48 797 999 636

transport warszawa

Obecnie

Aktualnie nasza firma transportowa składa się z 25 nowoczesnych aut ciężarowych marki DAF i Volvo oraz chłodni marki Schmitz. Mamy możliwość wykonywania przewozów w temperaturach kontrolowanych oraz wykonywania przewozów ADR na terenie Europy i bliskiej Azji. Dzięki temu możemy oferować szeroki zakres usług. Przewóz materiałów żrących, przewóz przedmiotów niebezpiecznych, przewóz leków, transport do Kazachstanu, transport materiałów żrących, transport ładunków niebezpiecznych do Rosji — podejmiemy się każdego zadania tego typu.

Nasz plac jest monitorowany i chroniony przez całą dobę, a magazyn został przystosowany do składowania i przeładunku towarów neutralnych. Mamy wymaganą wiedzę do wypełniania dokumentów niezbędnych do odprawy ładunków, które opuszczają teren Unii Europejskiej (Karnet TIR, CMR, EPI). Sprawiamy, że odprawy celne są szybkie i bezproblemowe.

Uważamy, że naszym największym atutem jest partnerskie podejście do Klienta. Wierzymy, że prawidłowa i terminowa realizacja zleceń procentuje w przyszłości, a nasz kontrahent będzie do nas wracał. Staramy się, aby przepływ informacji (od kierowcy, poprzez spedytorów, aż do naszego Klienta), był możliwie jak najszybszy i najrzetelniejszy. Udostępniamy pozycje GPS naszych aut oraz przekazujemy realne wyliczenia i terminy, w jakich towar może być dostarczony.

Podkreślamy także, że nasza firma przewozowa jest w dużej mierze przedsiębiorstwem rodzinnym. Większość z naszych pracowników biurowych przesiąkała transportem od najmłodszych lat. Każdy z nas zna branżę nie tylko z pozycji spedytora, ale także z perspektywy mechanika lub kierowcy. Takie doświadczenie umożliwia nam większą elastyczność i szybszą eliminację skutków nieprzewidzianych zdarzeń losowych.